Lojistik Dergisi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  https://lojistikdergisi.org/

 

Değerli Araştırmacılar,

Lojistik Derneği’nin (LODER’in) yayını ve hakemli bir bilimsel araştırma dergisi olan Lojistik Dergisi’nin 2019 yılı itibari yılda iki sayı (Haziran, Aralık) olarak yayımlanmasına karar verilmiştir. 

Lojistik Dergisi (Basılı ISSN: 2564-7245   Elektronik ISSN: 2630-5704), aşağıdaki kategorilerde Türkçe dilinde yazılmış makaleleri yayınlamaktadır:

Araştırma makaleleri: Bu kategoride, lojistik ve tedarik zinciri alanında özgün bir araştırmadan doğan gelişme ve sonuçların yer aldığı makaleler yayınlanacaktır.

Yazın taraması makaleleri: Bu kategoride, lojistik ve tedarik zinciri alanında değişik konularda yapılacak yazın taramalarının ve mevcut yazının sentezlerinin yer aldığı makaleler yayınlanmaktadır. 

Vaka çalışması makaleleri: Bu kategoride, lojistik ve tedarik zinciri alanında gerçek uygulamaları aktaran makaleler yayınlanmaktadır. Bu makalelerin, vaka çalışmasının mevcut yazına katkısını, uygulama sırasında karşılaşılan problemleri ve bunların nasıl giderildiği konularını özellikle belirtmesi beklenmektedir.

Yazarlar Lojistik Dergisi için değerlendirilmek üzere makalelerini yıl boyunca ekli dosya olarak  info@lojistikdergisi.org adresine gönderebilirler.

Yayınlanma talebiyle gönderilen bütün makaleler; editör ve hakemler tarafından değerlendirilir. Dergide Çift Körleme uygulanır. Makaleleri değerlendiren hakemlerin isimleri yazarlara bildirilmez. Aynı şekilde yazarların isimleri de hakemlere bildirilmez.

Makale göndermek için yazım kurallarına ve makale formatına ulaşmak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Makalelerde yazarların ORCID bilgileri talep edilmektedir.  ORCID, Open Researcher ve Contributor ID'nin kısaltmasıdır.  ORCID, Uluslararası Standart Ad Tanımlayıcı (ISNI) olarak da bilinen ISO Standardı (ISO 27729) ile uyumlu 16 haneli bir numaralı bir URI'dir. Lütfen http://orcid.org adresinden bireysel ORCID için ücretsiz kayıt oluşturunuz.